Rexnord Cooling Fan - 22038 A2 W - 22038A2 W 230VAC
Rexnord Cooling Fan - 22038 A2 W - 22038A2 W 230VAC
| Brand: | Rexnord |
| Product Code: | 22038 A2 W |
| Availability: | 6 |
-
₹464.92
- Ex Tax: ₹394.00
Rexnord Cooling Fan 22038 A2 W / 22038A2 W 230VAC
| Technical Specifications | |
|---|---|
| Bearing | Sleeve |
| Input Voltage Range | 185 - 245 VAC |
| Motor Design | Shaded Pole |
| Motor Protection | Impedance Protected |
| Operating Temperature | - 10 to +70 C |
| Rated Operational Current | 0.13 /0.11 |
| Response Frequency | 50/60 Hz |
| Speed | 2650 - 2900 RPM |
| About Product | |
| Connectivity | Terminal |
| Housing Material | Aluminium Die - cast (Painted Black) |
| Impellor | Thermoplastic PBT (UL 94V-0) |
| Insulation | Class B |
| DIMENSION | |
| Size | 120 X 120 X 38 mm (4 inch) |
| Weight | 510 g |







