Rexnord Cooling Fan 22038 A2 230VAC
Rexnord Cooling Fan 22038 A2 230VAC
| Brand: | Rexnord |
| Product Code: | 22038A2 |
| Availability: | 100 |
-
₹413.00
- Ex Tax: ₹350.00
Rexnord Cooling Fan 22038 A2 / 22038A2 230VAC
| Technical Specifications | |
|---|---|
| Bearing | Sleeve |
| Input Voltage Range | 185 - 245 VAC |
| Motor Design | Shaded Pole |
| Motor Protection | Impedance Protected |
| Operating Temperature | - 10 to +70 C |
| Rated Operational Current | 0.13 /0.11 |
| Response Frequency | 50/60 Hz |
| Speed | 2650 - 2900 RPM |
| About Product | |
| Connectivity | Terminal |
| Housing Material | Aluminium Die - cast (Painted Black) |
| Impellor | Thermoplastic PBT (UL 94V-0) |
| Insulation | Class B |
| DIMENSION | |
| Size | 120 X 120 X 38 mm (4 inch) |
| Weight | 510 g |
Related Products
EC 8025 A2 Rexnord 3 Inch - 80 X 80 X 25 mm Fan - 28025A2
EC 8025 A2 Rexnord 3" - 80 X 80 X 25 mm Fan REXNORD is Manufacturing Fans & Motors since 1984 an..
12A230HSAC HICOOL Cooling Fan 120 X 120 X 38 MM
12A230HSAC HICOOL Cooling Fan 120 X 120 X 38An AC Fan also known as a Panel Cooling Fan, Instrument ..
PMD2407PTB1-A2 Sunon Cooling Fan
PMD2407PTB1-A2 Sunon Cooling Fan Model No PMD2407PTB1-A(2)Fan Size70 X 70 X 25 MMRated Voltage24 VDC..
PMD2412PMB1-A Sunon Cooling Fan 24VDC
PMD2412PMB1-A Sunon Cooling Fan 24VDC Model NoPMD2412PMB1-A (2)Fan Size 120 X 120 X 38 MMOperating V..
2E-200 Hi-cool Large Axial Fan 200mm
2E-200 Hi-cool Large Axial Fan 200mmAn AC Fan also known as a Panel Cooling Fan, Instrument cooling ..
Rexnord Cooling Fan 22038 A1 T 110VAC
Rexnord Cooling Fan 22038 A1 T / 22038A1 110VACTechnical SpecificationsBearingSleeveInput Voltage Ra..
Rexnord Cooling Fan - 22038 A2 W - 22038A2 W 230VAC
Rexnord Cooling Fan 22038 A2 W / 22038A2 W 230VACTechnical SpecificationsBearingSleeveIn..
Rexnord Cooling Fan 22038 B W-230VAC
Rexnord Cooling Fan 22038 B W - 230VACTechnical SpecificationsBearingBallInput Voltage Range18..
Rexnord Cooling Fan 21725 A2-RD 230V
Rexnord Cooling Fan 21725 A2-RD 230VTechnical SpecificationsBearingSleeve Input Voltage Range185 - 2..
Rexnord Cooling Fan 27255 A2W-SQ 230V
Rexnord Cooling Fan 27255 A2W-SQ 230VTechnical SpecificationsBearingSleeve Input Voltage Range230 VA..
Rexnord Cooling Fan 27255 B2W-SQ 230VAC
Rexnord Cooling Fan 27255 B2W-SQ 230VTechnical SpecificationsBearingBallInput Voltage Range230 VACMo..
Rexnord Cooling Fan 22060 R B2W-RD 230V
Rexnord Cooling Fan 22060 R B2W-RD 230VTechnical SpecificationsBearingBallInput Voltage Range230 VAC..
CA-120 38 S2 AC (T) CLASIAIR Cooling Fan 120 X 120 X 38mm
CA-120 38 S2 AC (T) CLASIAIR Cooling Fan 120 X 120 X 38mmAn AC Fan also known as a Panel Cooling Fan..
4114 NHHR EBMPAPST COOLING FAN 24 VDC
4114 NHHR EBMPAPST COOLING FAN 24 VDC DC fans with electronically commutated external rotor mot..
PMD2408PMB1-A2 Sunon Thermal Cooling Fan 24VDC
PMD2408PMB1-A2 Sunon Thermal Cooling Fan 24VDCSUNON is one of the leading manufacturers in the noteb..
4TM-B4RKCC-N Thermocouple K-CA
4TM-B4RKCC-N Thermocouple K-CADisplay method: 4-digit 7-segment LEDControl method: ON/OFF control, P..









